Aliş Makina olarak 1963 yılından beri Bursa’da faaliyet gösteriyoruz. Türkiye’de ve dünyada üretim alanında çalışan farklı sektörlerden birçok marka için mühendislik projeleri tasarlayıp hayata geçiriyoruz. Konveyör, sorter ve thermo drive sistemleri ile özel makine imalatı ve hat çözümleri gibi farklı üretim alanlarında Aliş Makina olarak en iyi ürünleri tasarlıyor ve müşterilerimizin beğenisine sunuyoruz.

Projelerimizi iş güvenliği kurallarına uygun şekilde, üretim hattını verimli hale getirmek üzere tasarlıyoruz. Her proje başlangıcında müşterinin beklenti ve ihtiyaçları dikkatli bir şekilde dinleyerek sahada analiz ediyoruz. Ardından ürün geliştirme ekibiyle birlikte, üretim alanı için en uygun proje tasarımını gerçekleştiriyoruz. Çalışma sürecinde müşterilerimizin soru ve önerilerini karşılamaya devam ediyoruz. Testlerle son kontrolleri yapıp proje tamamlandıktan sonra satış sonrası ve teknik destek hizmetleri de veriyoruz.

Otomotiv sektöründe tornalı imalatla yola çıktık ve zaman içinde üretim alanımızı genişleterek konveyör sistemleri üzerine çalışmaya başladık. Gıda sektörüne hizmet vermek için geliştirdiğimiz projelerle birlikte büyümeye devam ediyoruz. 3’üncü kuşak olarak bizden önceki iki kuşağın bilgi ve deneyimleriyle birlikte bize aktardıkları mirasa sahip çıkıyoruz. Bu mirasla birlikte özverili çalışma, güvenilir olmak ve dürüstlük değerlerini de devraldık. Bu nedenle Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen markaları arasında yer alan müşterilerimiz için özel olarak hazırladığımız projelerde, titiz ve çözüm odaklı olma prensipleri ile çalışıyoruz.

Tarihçe

1963

İki ortak tarafından Bursa’da kurulduk. Otomotiv sektöründe tornalı imalat alanında faaliyet gerçekleştirdik.

1970

Konveyör imalatı için çalışmalara başladık. Gıda sektörüne adım attık.

1980

2. kuşak da aramıza katıldı.

1985

İçecek fabrikalarına kasa doldurma ve boşaltma makineleri ürettik.

1989

Plastik kasa yıkama ve etiketleme makineleri yaptık.

1993

Şişe yıkama makinesi tasarlayıp ürettik.

1997

Ayran dolum hattı yaptık.

2016

Aliş Makina’da 3. kuşak dönemi başladı.

2019

İlk ihracatımızı gerçekleştirdik.

2022

CE belgeli konveyörler imal ettik.

2023

60’ıncı yaşımızı kutluyoruz!

Vizyon

Türkiye’de ve dünya çapında faaliyet gösteren firmalara daha iyi hizmet vermek için gerekli alt yapıyı sağlamak, portföyümüze yeni markalar eklemek, geliştirdiğimiz konveyör sistemi ve makinelerin ihracatını yaparak ülke ekonomisine katkıda bulunmak.

Misyon

Sürekli yenilenmeyi ve gelişmeyi kurumumuzun kültürü haline getirip dünya koşullarını doğru bir şekilde analiz etmek ve geleceğimiz için en iyi olan kararları alabilmek, katma değeri yüksek bir marka olmaya devam etmek.

Kalite Politikası

Konveyör, makine imalatı ve hat çözümleri alanlarında satış ve projelendirme faaliyeti gösteren Aliş Makina olarak firmamızın kuruluş amacına ve bağlamına uygun, stratejik yönünü destekleyen bir kalite yönetim sistemimiz bulunmaktadır. Proje ve hizmetlerimizde kalite yönetimini en üst düzeyde tutmak için aşağıdaki politikalar uygulanmaktadır.

  • İç ve dış müşteri memnuniyetini sağlamak için öncelikle ihtiyaç ve beklentileri doğru anlayıp analiz etmek.
  • Üretim ve hizmette kaliteyi temel alan müşteri odaklı çalışmayı benimsemek.
  • Tedarikçiler ile güven ve karşılıklı faydayı esas alan iş birlikleri kurmak.
  • ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi kapsamında uygulanabilir olarak belirlenen şartları yerine getirmek ve sistemi sürekli olarak iyileştirmek.

Kariyer

Kariyer.net sayfamızdan açık pozisyonları görüp iş başvurusu yapabilir veya firmamızı takibe alarak yeni ilanlardan haberdar olabilirsiniz.

Başvurmak istediğiniz pozisyonu belirterek öz geçmişinizi alis@alismakina.com.tr e-posta adresine gönderebilirsiniz.

Çözüm Hikayeleri

Uzun Vadeli Verimlilik

Intralox’un yeni S560 serisine ait modüler bandını kullanarak yaptığımız konveyör tasarımı, dünyanın lider su üreticileri arasında yer alan firmanın Bursa’daki fabrikasında üretim sürecine dahil edildi.

Tel bant uygulamasının kopması, sürekli bakım ihtiyacı, hattın uzun süre durması ve üretim maliyetinin artması gibi sorunlara uzun vadeli olarak şirket verimliliğini sağlayacak çözümler sunduk.

Konveyör Projelerini Gör

Ege’nin lider üreticisine yeni çözüm

Ege bölgesinde faaliyet gösteren, dünyanın önde gelen kurutulmuş ve dondurulmuş meyve-sebze üreticisi için domates segment kesme makinesi projesi hazırladık.

Tüm detayları titizlikle tasarladığımız projede operasyon verimliliğine odaklandık. Üretim alanına yerleştirilen makine sayesinde kesim kapasitesi saatte iki tona çıkan firmadan olumlu geri bildirimler aldık.

Makine Projelerini Gör

Referanslar